مرجع آموزش و پروژه های آماده
نقشه های مجتمع تجاری
نویسنده: حمزه هاشمی
۶ اسفند ۱۳۹۲
Render (www.par30cad.ir) (5)

موضوع تجاری با توجه به قدرت بی‌بدیل اقتصاد در عصر ما موضوعی ویژه در طراحی معماری به حساب می‌آید. در عصری که توجه به هر مسأله به میزان صرفه و بازده اقتصادی آن می‌باشد، پیداست که امکان پرداختن به نگاه‌های خاص در معماری مجموعه‌های تجاری تقویت می‌گردد. به همین دلیل انتخاب یک مجموعه برای طراحی معماری خود به خود جذاب‌تر از موضوعات دیگر می‌باشد.

تجارت و خدمات تجاری بیش از هر چیز مستلزم مکان‌های ویژه، سازگار و جذاب می‌باشد. این در حالی است که از دیرباز این مکان‌های ویژه، در ارزش افزوده زمین و رونق شهر سهیم بوده‌اند. مکان‌یابی این فضاها، دسترسی به آن‌ها همراه با جای توقف برای مشتری‌ها و تحویل اجناس، همگی، شهرسازی شایان توجهی به اسم «شهرسازی تجاری» را به وجود آورده است و شکل‌های گوناگونی را به خود می‌گیرد که گویای مراحل پی در پی تحول تاریخی تجارت خرده‌فروشی است.

مراکز تجاری و بازارهای روز از جمله پرجاذبه‌ترین نقاط شهر محسوب می‌شوند و جایی هستند که معمولا در بیشتر ساعات شبانه روز مشغول فعالیتند. اختصاص فضاهای ویژه به این فعالیت به نحوی که آسایش مردم در انتخاب و خرید کالای مورد نظر فراهم باشد، همواره در شرق و غرب عالم رواج داشته است. بازار، تیمچه، سرا، گذر از نوع محفوظ و سرپوشیده و روزبازارها از نوع فضاهای روباز، در کشور ما تاریخی دیرینه دارند. عکس این نیز صادق است. به گونه‌آی که مراکز و واحدهای تجاری هرگز به جاص خاص بسنده نکرده و هر جا که مردم (خریداران) بوده‌اند، آن‌ها هم مستقر شده‌اند. 

ما یک پروژه بسیار زیبا و مدرن از یک مجتمع تجاری را برای شما عزیزان آماده دانلود کرده ایم که امیدواریم استفاده لازم را ببرید.

 فایل اتوکدی ، شیت بندی ، رندر حجم ، رندر داخلی و خارجی

Par30cad 1

مشخصات

  • فرمت فایل: DWG / JPG
  • حجم فایل: 6.7 مگابایت
  • منبع این فایل: پارسی کد / مرجع پروژه و آموزش
  • کسانی که نیاز به پروژه دارند می توانند با شماره پایین تماس گرفته تا در سریعترین زمان برایشان ایمیل گردد . ( ارسال پروژه ها رایگان نمی باشد ، در صورتی که به دنبال پروژه های رایگان هستید تماس نگیرید ) ۷۹۰۶ ۷۵۰ ۰۹۳۹ هاشمی

دانـــــلود

مطالب مرتبط با این نوشته