مرجع آموزش و پروژه های آماده
دانلود نقشه مجتمع مسکونی به همراه رندر
نویسنده: حمزه هاشمی
۲۰ مرداد ۱۳۹۴
Mojtamae Maskoni (www.par30cad.ir) (2)

روند رو به رشد شهرنشینی، افزایش پدیده مهاجرت به شهرها ، سیاستهای اتخاذ شده در زمینه مسکن و محدودیت های موجود در شهرها، منجر به گسترش ساخت مجتمع های مسکونی و کاهش فضاهای بازخصوصی در معماری معاصر گردیده است. فضای باز مسکونی علاوه بر تأمین نور و روشنایی فضاهای داخلی و تهویه طبیعی، به عنوان فرصتی برای ارتباط بیشتر با طبیعت و مکانی برای تعاملات اجتماعی است.


اگر چه درسالهای اخیر به احداث واحدهای مسکونی توجه زیادی شده است اما عدم توجه به بعد کیفی مسکن باعث شده تا این ساخت و سازها چندان با اقبال عمومی مواجه نباشد . نکته ای که در بررسی ایجاد مجتمع مسکونی در ایرانبخصوص در شهرهای کوچک اهمیت دارد توجه به اصول و معیارهای شهرسازی در برنامه ریزی و طراحی مجتمع های مسکونی است. بطوریکهاینگونه مسکن ها در شهرهای ایران از ایجاد محیط مسکونی مطلوب فاصله گرفته اند. و نیز عدم توجه به نظام شهری و نحوه پراکندگی مراکز شهری و رشد شهرنشینی به گسیختگی و عدم انسجام در ساختارفضایی منجر می شود. مقاله حاضر پس از تبیین روند ایجاد مجتمع های مسکونی به معیارهای برنامه ریزی شهری و طراحی مجتمع های مسکونی می پردازد. نتایج این بررسی ها نشان می دهد که تراکم پایین و وجودفضاهای باز و سبز محیط مسکونی مطلوب تری را فراهم می سازد.

 

Par30cad 1

 

مشخصات

  • فرمت فایل: DWG / JPG
  • حجم فایل: 3.37 مگابایت
  • منبع این فایل: پارسی کد / مرجع پروژه و آموزش
  • کسانی که نیاز به پروژه  دارند می توانند با شماره پایین تماس گرفته تا در سریعترین زمان برایشان ایمیل گردد . ( ارسال پروژه ها رایگان نمی باشد ، در صورتی که به دنبال پروژه های رایگان هستید تماس نگیرید ) ۷۹۰۶ ۷۵۰ ۰۹۳۹ هاشمی

دانـــــلود

مطالب مرتبط با این نوشته