مرجع آموزش و پروژه های آماده
دانلود رایگان پروژه مجتمع مسکونی به همراه رندر
نویسنده: حمزه هاشمی
۲۰ دی ۱۳۹۵
mojtame maskoni www.par30cad.ir

اینبار برای شما عزیزان یک پروژه کامل از مجتمع مسکونی به همراه رندر آماده کردیم که بصورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار میگیرد. امیدوارم استفاده لازم را از این طرح ببرید.

هدف عمده این پروژه , شناخت ابعاد مختلف خانه ( کیفی و کمی ) می باشد , یعنی در این پروژه سعی شده تا وجوه اقتصادی , اجتماعی , کالبدی و … مورد توجه قرار گیرند . با توجه به مجتمع قرار است نیازهای سکونتی خانواده های قشر متوسط و جوانان ایرانی را مورد توجه قرار دهد .

مبانی نظری عام طرح

– برای طراحی خانه ای مناسب اولین گام می تواند شناخت مسکن با توجه به تعاریف ارائه شده باشد که بهبود کیفیت زندگی اجتماعی , فراهم ساختن فعالیت های زیستی خانواده شامل جمعی و فردی و فراهم ساختن خدمات و تسهیلات برای بهزیستی و سلامت خانواده , از اهم موضوعات این تعاریف می باشد .

– اما بررسی نیازها و رفتارهای سکونت , از پارامترهای مهم در طراحی فضاهای مسکونی است , که شامل نیازهای بیولوژیکی , اقتصادی و اجتماعی می باشد .

البته نیازها برای خانواده های مختلف با توجه به سطح درآمد , رده نسبی و تمایلات آن ها متفاوت خواهد بود . پس در نظرگرفتن واحدهای مسکونی با شرایط و متراژهای مختلف و همچنین فضاهایی با کاربری های متنوع در مجموعه برای مرتفع ساختن این مسئله می تواند مفید واقع شود.

– انسان به اجتماع و زندگی با مردم محتاج است , پس چه بهتر که در طراحی مسکن متناسب با نیازهای کاربران بکوشیم تا روابط همسایگی را تقویت کنیم , ضمن این که برای آسایش بیشتر ساکنین باید در حفظ حریم و حرمت نیز کوشید .

– برای ارتقاء کیفیت محیط شهرمان خواهیم کوشید پارامترهایی که برای این منظور به کار می روند عبارتند از : زیبایی , هویت , هماهنگی , نظم , ماندگاری , پایداری و تغییرپذیری .

– طراحی مناسب دسترسی ها به طوری که افراد پیاده و سواره هرکدام احساس امنیت و آسایش در راه خود داشته باشند.

– در نهایت حفظ و گسترش فضای باز به کمک طراحی آب و گیاهان برای بهبود کیفیت محیط زندگی و ایجاد آرامش و سرزندگی در مجموعه از نکات قابل توجه در طرح می باشد .

 

 

 

 

مشخصات

  • فرمت فایل: DWG / JPG
  • حجم فایل: 5.92 مگابایت
  • منبع این فایل: پارسی کد / مرجع پروژه و آموزش
  • کسانی که نیاز به پروژه  دارند می توانند با شماره پایین تماس گرفته تا در سریعترین زمان برایشان ایمیل گردد . ( ارسال پروژه ها رایگان نمی باشد ، در صورتی که به دنبال پروژه های رایگان هستید تماس نگیرید ) ۷۹۰۶ ۷۵۰ ۰۹۳۹ هاشمی

دانـــــلود

مطالب مرتبط با این نوشته

دیدگاه ها

    ارسال شده توسط: عباس در تاریخ: سه شنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۶

    سلام
    سایتتون خیلی خوبه